1

Виробник, в силу зростаючої з усіх боків конкуренції, на вигадки здатний. І вітаміни в масло додає, і холестерин прибирає, і від канцерогенів позбавляє. І не забуде нам про це повідомити. Що це — рекламний трюк або істинна правда?

Спробуємо розібратися. Перша улюблена виробниками фраза: «з вітаміном Е». Її можна побачити на етикетках багатьох марок. Проте до складу соняшникової олії він і так входить, тому складно уявити, що потрібно зробити з олією, щоб його там не виявилося. У соняшниковій олії вітаміну Е в 12 разів більше, ніж в оливковій олії.

Друге дуже поширене словосполучення — «без холестерину». Цим страшним речовиною лякають всіх, тільки в рослинних оліях його просто не буває.

І, нарешті, третя популярна фраза — «без консервантів». Пряме призначення консервантів — це захист продукту від мікробіологічної псування. Але які можуть бути мікроби в практично абсолютному жирі? Вологи, яка їм потрібна, в олії міститься не більше 0,1%. Тому консервант в соняшниковій олії просто не потрібен.

З усього перерахованого вище варто усвідомити, що довіряти рекламним фразам повністю не варто. Для цього і потрібно розуміти значення термінів. Ну а вибір товару і раніше буде залежати від ваших пристрастей і, звичайно, досвіду. Щоб знати, потрібно хоча б один раз спробувати